Job: ghid / însoțitor de grup @ Christian Tour

by Alexandra Enache on 01/03/2017

Christian Tour, cel mai mare TO din România, angajează pentru perioada aprilie – septembrie 2017 ghizi / însoțitori de grup, cu sau fără experiență, pentru Antalya.

DESCRIEREA JOBULUI:

- Coordonează programele turistice în derulare;
- Oferă informații de interes turiștilor;
- Derulează activități administrative în timpul programelor turistice și după încheierea lor;
- Pregătește materialele informative pentru turiști. Oferă informații grupului, atât înainte, cât și în timpul programului;
- Promovează programele cu caracter opțional clienților;
- Gestionează în mod responsabil mijloacele de plată încredințate pe timpul programului. Face propuneri de îmbunătățire a programelor turistice pe bază propriei experiențe și a sugestiilor turiștilor;
- Rezolvă situațiile neprevăzute care pot apărea pe parcursul excursiei;
- Raportează situațiile critice;
*** Jobul este valabil pentru perioadă aprilie – septembrie 2017.

CERINȚE MINIME:

- Atestat ghid de turism, studii, certificat sau cursuri în domeniu;
- Serios, punctual și amabil;
- Vârstă între 18-30 de ani;
- Permis de conducere categoria B reprezintă un avantaj;
- Experiență în vânzări și relații cu clienții reprezintă un avantaj;
- Limbă Engleză sau Turcă nivel mediu (cunoașterea altei limbi străine reprezintă un avantaj).

BENEFICII:

- Salariu fix (contract de muncă) și comision;
- Training;
- Cazare;
- Masă la hoteluri de 5* partenere;
- Acces gratuit la excursii opționale;
- Experiența de a lucra într-un mediu multinațional.

Ne dorim în echipa noastră colegi entuziasmați, ambițioși, inventivi, veseli, politicoși și cu bun simț.

Persoanele interesate sunt rugate să trimită CV-ul alături de o fotografie relevantă la adresă de email: erdinc.adali@christiantour.ro.