Job: ghid / înso?itor de grup @ Christian Tour

by Alexandra Enache on 01/03/2017

Christian Tour, cel mai mare TO din România, angajeaz? pentru perioada aprilie – septembrie 2017 ghizi / înso?itori de grup, cu sau f?r? experien??, pentru Antalya.

DESCRIEREA JOBULUI:

- Coordoneaz? programele turistice în derulare;
- Ofer? informa?ii de interes turi?tilor;
- Deruleaz? activit??i administrative în timpul programelor turistice ?i dup? încheierea lor;
- Preg?te?te materialele informative pentru turi?ti. Ofer? informa?ii grupului, atât înainte, cât ?i în timpul programului;
- Promoveaz? programele cu caracter op?ional clien?ilor;
- Gestioneaz? în mod responsabil mijloacele de plat? încredin?ate pe timpul programului. Face propuneri de îmbun?t??ire a programelor turistice pe baz? propriei experien?e ?i a sugestiilor turi?tilor;
- Rezolv? situa?iile neprev?zute care pot ap?rea pe parcursul excursiei;
- Raporteaz? situa?iile critice;
*** Jobul este valabil pentru perioad? aprilie – septembrie 2017.

CERIN?E MINIME:

- Atestat ghid de turism, studii, certificat sau cursuri în domeniu;
- Serios, punctual ?i amabil;
- Vârst? între 18-30 de ani;
- Permis de conducere categoria B reprezint? un avantaj;
- Experien?? în vânz?ri ?i rela?ii cu clien?ii reprezint? un avantaj;
- Limb? Englez? sau Turc? nivel mediu (cunoa?terea altei limbi str?ine reprezint? un avantaj).

BENEFICII:

- Salariu fix (contract de munc?) ?i comision;
- Training;
- Cazare;
- Mas? la hoteluri de 5* partenere;
- Acces gratuit la excursii op?ionale;
- Experien?a de a lucra într-un mediu multina?ional.

Ne dorim în echipa noastr? colegi entuziasma?i, ambi?io?i, inventivi, veseli, politico?i ?i cu bun sim?.

Persoanele interesate sunt rugate s? trimit? CV-ul al?turi de o fotografie relevant? la adres? de email: [email protected].